Web Analytics
E enjte, 20 Qershor, 2024
30.8 C
Pristina

Të paktën 21 të vrarë në një sulm të ri në Rafah

Rreth 21 palestinezë janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur në sulmet e reja izraelite në një zonë tendash në perëndim të Rafah, kanë thënë...

Rusia po i shtyn të rinjtë ukrainas të nënshkruajnë kontrata për të luftuar kundër Ukrainës

Banorët e rajonit Luhanks të Ukrainës, i cili është pothuajse plotësisht i pushtuar nga Rusia, thonë se oficerët rusë po bëjnë përpjekje të jashtëzakonshme...

Më shumë se 670 të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Papua Guinenë e Re

Më shumë se 670 njerëz janë vrarë nga një rrëshqitje dheu në veri të Papua Guinesë së Re, sipas...

ISW: Automjetet e blinduara amerikane po e ndihmojnë Ukrainën të rikthejë territore

Automjetet luftarake të blinduara amerikane Stryker thuhet se po e ndihmojnë Ukrainën të luftojë forcat ruse në rajonin verilindor...

Inteligjenca amerikane: Kina po e furnizon ushtrinë ruse me teknologji

Kina po e ndihmon Rusinë t’i shmang sanksionet perëndimore dhe dyshohet se po i jep Moskës teknologji ushtarake për...