Web Analytics
E enjte, 20 Qershor, 2024
30.8 C
Pristina

Çfarë duhet të hani pas ushtrimeve në palestër?

Çka hani pas ushtrimeve mund ose të ju ndihmojë ose të ju lëndojë në rezultatin tuaj. Jacqueline Howard, shkrimtare e shëndetit në CNN, në një...

Mënyra më e mirë për të parandaluar shtimin e kileve gjatë Vitit të Ri

Sezoni i festave dhe festimeve të ndryshme është i shkëlqyeshëm nga njëra anë, pasi ju lejon të shijoni më shpesh shoqërinë e të dashurit...

Efektet e kafes së përditshme

Nga studimet e mëparshme kemi lexuar se përdorimi i kafes shkakton çrregullime kardiake. Sot, studimi më i madh i këti...

A të shëndosh buka e zezë apo ajo e bardhë?

Një ndër pyetjet që i bëjnë shpesh vetes njerëzit që duan të mbajnë dietë është: a të shëndosh buka? Përgjigjja...

Dieta mesdhetare shpallet më e mira në botë

Për të tretin vit radhazi, dieta mesdhetare, e pasur në yndyra të shëndetshme, peshk, drithëra dhe e varfër në...

Kuzhinjerët kanë një porosi: Shmangni këto ushqime në restorante

Të gjitha ato që i kanë thënë këta kamerierë dhe kuzhinjerë janë logjike, por është e lehtë të harrosh...

Si të bini nga pesha në dy javë duke konsumuar vezë të ziera

Vera ende pritet të vijë dhe akoma jemi në kërkim për metodat më të shpejta për të humbur kilogramët...

Ushqimet “armike” të gjumit, ja cilat duhen shmangur

Nëse një uri e papritur në mbrëmje ju bën të dilni nga divani, duke ju drejtuar në kuzhinë, këshillimi...