Web Analytics
E enjte, 20 Qershor, 2024
31.7 C
Pristina

Gatimi

Ja 10 gjëra që nuk i dini për ushqimet e detit

Të gjithë e dimë se peshku dhe ushqimi i detit në përgjithësi, janë të mira për shëndetin dhe se duhet të konsumohen shpesh. Peshku është...

Bifteku i parezistueshëm në salcë nga piperi i gjelbër

Aroma e fortë dhe mprehtësia e piperit të gjelbër shkojnë perfekt me copën më të butë të mishit të viçit. Nevojiten: ▪ 400 g biftek, ▪ 0,2...

Tortë çokollatë me shije të përsosur: Zbukurojeni tavolinën e Vitit të Ri me fantazinë e shijes së mrekullueshme!

Po ju sjellim propozimin për ëmbëlsirën të cilën mund ta përgatitni për natën më të gëzueshme. Përbërësit për kore: ▪ Tundni...

Sallatë e shpejtë me mish pule dhe arra: Shtesë e shkëlqyeshme për tryezë solemne!

Këtë sallatë do ta përgatisin perfekt edhe amvisat më të papërvojë. Përbërësit: – 1 copë mish i bardhë; – 200 g arra...