Web Analytics
E hënë, 27 Maj, 2024
13.4 C
Pristina

Krimi që tronditi Pejën, reagon vëllai i gruas së vrarë nga bashkëshorti

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Pejë, ku Edmond Lajqi dyshohet se ka vrarë bashkëshorten e tij, Gjyljeta Ukella.

Dardan Ukella, vëllai i viktimës, Gjyljeta Ukellës, ka thënë se i dyshuari ka qenë në depresion.

Ukella ka thënë se dhëndri ka qenë konsumues i narkotikëve.

“Hala se dimë çka ka ndodh, a është dorëzuar dorasi në polici.

Dhëndri u kanë në depresion.

Me aq sa kemi njohuri dhune fizike nuk ka pas.

Mbi 4-5 herë e ka denoncuar.

Dhune psiqike ka pas.

Ka qenë narkoman”, ka deklaruar vëllai i viktimës për Insajderin.

Gjyljeta Ukella u vra mëngjesin e sotëm në banesën ku jetonte bashkë me familjen në Pejë.

Vrasësi i saj dyshohet se është bashkëshorti, Edmond Lajqi, i cili është arrestuar dhe me urdhër të Prokurorisë së Pejës është dërguar në mbajtje.

Gjyljeta Ukella punonte si asistente në stomatologji, prej 20 vitesh.

Ky është rasti i dytë i vrasjes së grave në Kosova brenda disa ditëve.

Të premten, Valon Aliu ka vrarë ish-bashkëshorten e tij Erona Cokli, në Ferizaj.

Shkak u bë kujdestaria e fëmijës.

Të fundit