Web Analytics

Menaxheri i VIP-ave zbulon dy këngëtarët që paguhen më shumë, dalin shifrat e frikshme

Botuar nga: InfoKosova

Menaxheri i VIP-ave Xhani Demnika ka zbuluar se kush janë “mbretërit” e muzikës në lokalet e natës, por edhe në koncerte që paguhen më shumë.

Në një intervistë për emisionin ‘Fit Station’ në News24, ai u shpreh se më të preferuarit janë Noizy dhe Dafina, të cilët marrin deri në 25 mijë euro nata.

Ndërsa për Luiz Ejllin, Demnika u shpreh:

“Është I pëlqyer, i fortë por çdo gjë është në normalizim.

Luizi më pëlqen pasi jo çdo lokali i ka vënë çmime fikse, është përshtatur tashmë”.

“Mund të them disa emra, për momentin më i paguari dhe më i preferuari është Noizy nga djemtë dhe nga vajzat është Dafina.

Në listë është dhe Elvana Gjata, Dhurata Dora, Finem, Capital, on top është dhe grupi Albanians që shumë pak i njohin por ata janë një grup i cili po thyen rekorde.

Çmimi fillon nga 3-5 mijë euro nata minimumi deri në 15-25 mijë euro në natë.

Shet muzika, ritmi, emri”– tha Demnika.

Të FUNDIT