Web Analytics

Ende pa e lindur, Olta i bënë bebit dhuratën që do e mbaj mend gjithë jetën

Botuar nga: InfoKosova

Nismës së mbjelljes së pemëve në kryeqytet i është bashkuar edhe aktorja e njohur, Olta Gixhari.

Ajo ka zgjedhur të mbjellë një pemë ulliri, e cila personifikon jetëgjatësinë, për bebin që po pret të vijë në jetë.

Këtë e bëri me dije kryetari i Bashksië së Tiranës, Erion Veliaj, i cili i uron qytetarëve një muaj të mbarë dhe i fton ata ta kthejnë shkurtin në një muaj mobilizimi masiv për mbjelljen e pemëve.

“26.273 pemë  të mbjella në Janar 

Olta Gixhari dhe Amari i vogël zgjodhën t’i bëjnë bebushit dhuratën më të bukur dhe më simbolike, mbjelljen e një peme ulliri. 

Duke ju uruar një muaj të mbarë, ju ftoj ta kthejmë shkurtin në një muaj mobilizimi masiv për mbjelljen e pemëve”, shkruan Veliaj në rrjetet sociale.

Shiko foton:

RRJETET SOCIALE

1,162,113FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
406AbonentëAbonohu

Të FUNDIT