Web Analytics
E diel, 26 Maj, 2024
17.2 C
Pristina

Granit Xhaka feston ditëlindjen, ja sa vite mbushi

Granit Xhaka eshte njen nga futbollistet me te mire shqiptar qe ka pasur suksese te medhe ne sport.

Graniti sot feston ditëlindjen e tij, futbollisti shqiptar ka mbushur plot 31 vite.

Në mesin e shumë miqve dhe futbollistëve të tjerë që i kanë uruar ditëlindjen, ka qenë edhe Kombëtarja e Zvicrës, të cilën Graniti e udhëheq si kapiten, si dhe ekipi i ri i tij, Bayer Leverkusen.

Urim nuk ka munguar as nga partnerja e tij, Leonita, e cila i ka uruar gjithë të mirat, duke i kujtuar se e do shumë.

Të fundit