Web Analytics
Ballina Etiketimet Avdullah Hoti

Etiketim: Avdullah Hoti

Pas rritjes së të prekurve me COVID-19, Hoti: “Do të jemi...

Në Kosovë numri i rasteve me koronavirus pothuajse çdo ditë po rritet. Ndërsa, ky numër i madh i të infektuarve ka alarmuar institucionet e vendit. Kryeministri...

Thaçi e Hoti bëjnë thirrje për unitet politik, thonë se dialogu...

Presidenti Hashim Thaçi është i bindur se nuk do të ketë njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë, nëse në tavolinën e bisedimeve nuk do...

“Oj e shkretë” eskalon debati mes Avdullah Hotit dhe Vjosa Osmanit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë kohës sa mori fjalën në foltoren e Kuvendit e ndërpreu fjalimin duke i thënë kryeministrit të...

Haradinaj paralajmëron prishjen e koalicionit, i pakënaqur me Kryeministrin Hoti

Ish-kryeminsitri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar prishjen e kolaicionit qeverisës sepse është i pakënaqur nga kryeministri aktual i Kosovës, Avdullah Hoti. “Nëse vazhdon kështu...

Gjuriq shprehet ashpër për njohjen e Kosovës: Hoti mund vetëm ta...

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, me qëllim po...

Avdullah Hoti: Qasja jonë në dialog është legjitime dhe e vetmja

Kryeministri Avdullah Hoti, përmes një statusi në Facebook ka thënë se askush nuk duhet të trazohet nga normaliteti që po ndërtojnë, teksa ka shtuar...

Hoti: Për një muaj, ne e rikthyem Kosovën aty ku e...

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se për një muaj Qeveria e tij e ka rikthyer Kosovën aty ku e ka vendin, përkrah...

Hoti: I kam sanuar problemet e shkaktuara nga Kurti

Kryeministri Avdullah Hoti është i bindur që në kohën e qeverisjes së tij ka arritur siç thotë të sanojë të gjitha dëmet që i...

Hoti arrin në Prishtinë nga Brukseli

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se ka arritur në Kosovë nga Brukseli, ku dje pati takime me presidentin e Serbisë,...

Hoti thotë se Fitër Bajrami e protesta e VV-së rritën numrin...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti rritjen e rasteve me Covid-19 ia ka atribuuar festës së Fitër Bajramit më 24 maj dhe tubimit të Vetëvendosjes...

LAJMET MË TË LEXUARA