Web Analytics
Ballina Etiketimet Isa Mustafa

Etiketim: Isa Mustafa

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët...

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i...

Isa Mustafa: Kur dialogoja unë në Bruksel, nuk flitej për “non-papers”

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se në kohën sa ka qenë kryqeveritar gjatë bisedimeve me palën serbe në Bruksel asnjëherë nuk është...

Vjen edhe reagimi i Isa Mustafës ndaj zhvillimeve ‘dramatike’ të ditës...

Kryeministri Albin Kurti mbrëmë në mbledhjen e qeverisë procedoi tutje për në Kuvendin e Kosovës shqyrtimin e Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme. Megjithatë, në seancën...

Vjen përgjigja e Isa Mustafës pas ftesës së Kurtit dhe Osmanit...

Kryetari në dorëheqje i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa thotë se do të jenë të hapur për biseda dhe dialog në konstituimin e...

Isa Mustafa: Nuk kam asnjë favorit për kryetar të LDK-së

Ka përfunduar takimi i kryetarit në dorëheqje të LDK-së Isa Mustafa me kryetarët e degëve. Ai pas takimit është deklaruar duke thënë se nuk ka...

Goditja e Isa Mustafës ndaj Lumir Abdixhikut

Kreu në dorëheqje i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka zgjedhur që mes rreshtash të një reagimi shumë gjatë për humbjen në zgjedhjet...

Mustafa për Osmanin e Kurtin: Kanë mungesë elementare të dijes për...

Kryetari në largim i LDK-së, Isa Mustafa sot me anë të një postimi të gjatë në Facebook ka folur për situatën e krijuar së...

Isa Mustafa tregon përse nuk ia uroi Vetëvendosjes fitoren

Isa Mustafa ka treguar përse nuk e ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje për fitoren e saj në zgjedhjet e 14 shkurtit. Mustafa thotë se të pe.nalizohet...

Mustafa: Po e paguajmë me votë prishjen e koalicionit me LVV-në

Kryetari i dorëhequr i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se asnjë kryetar i degëve të LDK-së nuk ka dhënë dorëheqje. “Nuk ka...

Isa Mustafa: LDK do të rikthehet, politikat popullsite nuk i kanë...

Kryetari në dorëheqje i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa pas takimit me kryetarët e Degëve, tha se zgjedhjet e brendshme do të...

LAJMET MË TË LEXUARA