Web Analytics
Ballina Etiketimet Miroslav Lajçak

Etiketim: Miroslav Lajçak

Pas takimeve me delegacionet e Kosovës dhe Serbisë, Lajçak: Ka ende...

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se kanë përfunduar takimet me ekipet e negociatore të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, ku është...

Lajçak: Nëse nuk i besoni BE-së, shkoni diku tjetër

Samir Behariq, hulumtues në Forumin Ballkanik, ka thënë se emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, është përgjigjur në mënyrë arrogante kur ia ka parashtruar...

Lajçak: Takimi Kurti-Vuçiq nuk ishte i lehtë, dialogu do të vazhdojë...

Përfaqësuesi Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka deklaruar se takimi i sotëm i mbajtur në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin...

Lajçak për dialogun Kosovë-Serbi: Pas pak ditësh do të mbahet takimi...

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se pas pak ditësh do të mbahet takimi mes Kosovës...

Lajçak beson se në mandatin e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit...

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është pyetur sot nga mediat për hartën në zyrën e tij për të cilën u diskutua...

Lajçak i bllokuar në Cyrih pasi Tirana nuk lejon fluturimet nga...

Përfaqësuesi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, është bllokuar në Cyrih, pasi Tirana nuk autorizon uljen e fluturimeve nga Zvicra të planifikuara për orën 13:40. Siç...

LAJMET MË TË LEXUARA