Web Analytics

Vranët dhe me shi

Botuar nga: InfoKosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për të shtunën parashikohet të mbajë mot i vranët dhe herë pas here me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet13-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Ndërkaq, për të dielën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s. /Telegrafi/

Të FUNDIT