Web Analytics
E diel, 26 Maj, 2024
20.9 C
Pristina

Vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat gjatë ditës vende – vende parashihen të sjellin reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugperëndimi. /Telegrafi/

Të fundit